Pytania i Odpowiedzi

 • Jak działa Antidral®?

  Antidral® zawiera chlorek glinu, zmniejszający aktywność gruczołów potowych oraz substancje pomocnicze ułatwiające wchłanianie substancji czynnej i ograniczające możliwość wystąpienia zakażeń naskórka.

  Chlorek glinu zmniejsza aktywność gruczołów potowych poprzez denaturację białek zawartych w gruczołach i łączenie się z włóknami fibrynowymi, stanowiącymi funkcjonalne zakończenia gruczołów wydzielania zewnętrz­nego. Po zastosowaniu preparatu Antidral® ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta, w wyniku czego zahamowa­ne zostaje wydzielanie potu.

 • Co wyróżnia Antidral® na tle innych antyperspirantów?

  Antidral® to lek, który zawiera wysokie stężenie chlorku glinu (10%), zmniejszając aktywność gruczołów potowych i skutecznie likwidując lub ograniczając pocenie. W popularnych antyperspirantach zawartość substancji czynnej jest znacznie mniejsza. Antidral® jest bezzapachowy, dlatego może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

 • Jak stosować Antidral®?

  Antidral® należy stosować codziennie, po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry (unikać tarcia). W przypadku mniej intensywnego pocenia się wskazane jest stosowanie płynu co drugi lub co trzeci dzień. Preparat stosuje się zewnętrznie na skórę pach, stóp i dłoni.

 • Czy mogę stosować Antidral® na inne części ciała?

  Tak. Nadmierna potliwość może dotyczyć nie tylko pach, ale również innych powierzchni ciała, w tym stóp i dłoni, stając się przyczyną dyskomfortu i stresujących sytuacji. Antidral® działa kompleksowo - możesz go stosować na pachy, stopy i dłonie, zmniejszając aktywność gruczołów potowych dzięki wysokiemu stężeniu substancji aktywnej - chlorku glinu. Wygodny aplikator roll-on umożliwia precyzyjną aplikację preparatu.

 • Jaką ilość Antidralu® należy nanieść na skórę jednorazowo?

  Tak jak w przypadku innych antyperspirantów wystarczą 1-2 pociągnięcia aplikatorem na nadmiernie pocących się powierzchniach skóry, tj. skórze pach, stóp i dłoni. Antidral® stosuje się codziennie (1 raz dziennie) lub rzadziej (co 2-3 dzień), w zależności od intensywności pocenia.

 • Czy mogę używać dezodorantu stosując Antidral®?

  Tak. Antidral® ogranicza pocenie, poprzez zmniejszenie aktywności gruczołów potowych i jest bezzapachowy, dlatego możesz stosować równolegle dezodoranty.

 • Co zrobić, jeżeli moja skóra jest podrażniona?

  W przypadku podrażnienia skóry zaleca się przerwanie stosowania leku Antidral®, aż do całkowitego ustąpienia objawów. Miejsca podrażnione można smarować preparatami łagodzącymi.

 • Czy mogę stosować Antidral® w ciąży?

  Nie ma przeciwwskazań do stosowania Antidralu® w ciąży, jednakże przed zastosowaniem każdego leku w okresie ciąży i karmienia piersią powinnaś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
Zadaj je naszemu ekspertowi!